בריאות

3.png

השתלת שיער ברמה אחרת: עם 6,000 זקיקי שיער ביום, 100% מומחיות רפואית וכמעט ללא כאב, הכירו את המרכז היוקרתי שהפך לבחירה מס' 1 של מתקרחים בישראל

אחרי שהמרכז הרפואי שלה ביצע מעל 250 השתלות עם 100% הצלחה, רות שורק יוצאת במסר חד משמעי לגברים הישראלים שסובלים מהתקרחות עקב חיים במדינה עם האקלים והלחץ מהמשפיעים ביותר בעולם, ואומרת: "מי שמוכן להשקיע בעצמו, שיידע שהשתלת שיער מקצועית אצל רופאים מומחים בארץ צריכה להיות לא פחות אקסלוסיבית מספא מפנק בריץ' קרלטון", ומסבירה מה חשיבות הטכנולוגיות המתקדמות להשגת הבלורית השופעת מהתיכון תוך פחות מ-24 חודשים. 

דניאל איבגי  8.6.21 // 10:15

עם מספר שעות העבודה החודשי הגבוה במערב (182 שעות), מתח ביטחוני כל חודשיים ואקלים חם ולח באופן קיצוני, לא פלא שבישראל מצוי אחוז המתקרחים הגבוה ביותר בעולם. מחקרים מראים כי אי ודאות, סטרס ואקלים לא אידיאלי הן הסיבות העיקריות להתקרחות, לפעמים אפילו יותר מגנטיקה. לפי הנתונים, כמחצית מהגברים הישראלים סובלים מהתקרחות.

 

״טעות לחשוב שהתקרחות לא מזיזה היום לגבר הישראלי,״ אומרת רות שורק (53) אשת אסתטיקה בכירה בישראל, ״הגבר המצליח הוא מי שיש לו בלורית מרשימה גם אחרי גיל 30 ונראה צעיר בעשור. אני מדברת על בעלי חברות, אנשי עסקים, מנכ"לים, שכירים בכירים במשק שהנראות שלהם היא חצי מהעבודה וחייבים לתחזק אותה בהתאם. השיער הוא העוצמה של כל גבר בישראל! פשוט עד היום לא היה פתרון הולם להשתלת שיער מקצועית ואקסלוסיבית, בלי טיסות לטורקיה וכאבי ראש בכל התהליך״. 

 

בנוסף, שורק טוענת: ״אתה חייב להבין, לגברים של היום יש אגו ויש על מה. הם מרוויחים מצוין, יש להם אישה יפה, חליפות מגוהצות ומוקסינים תואמים. על הנייר הם מיליון דולר, חוץ מהדבר הפיצפון הזה שצץ כל פעם שהם מסתכלים במראה ומבאס להם את הלוק. 

 

דמיין את ג'יימס בונד, הגבר המצליח האולטימטיבי שיש לו הכל, פתאום מתחיל להקריח… מוזר, לא? ככה גם האנשים האלה. החבר'ה מהעבודה יורדים על הקרחת, הם מרגישים זקנים ולא מושכים, האישה מפסיקה לקנות להם שמפו… זה כבר מביך, ממש לא מתאים לתדמית שהם רוצים לייצר".

 
 

שורק, למי שלא מכיר, היא אחת הנשים שמובילות בגאווה את עולם האסתטיקה הישראלי. למעשה, כבר מעל 20 שנים היא מתעסקת בתחום האסתטיקה הרפואית, כאשר בין היתר בבעלותה גם הקליניקה המובילה בישראל (ובין המובילות בעולם) להשתלות שיער, בין היחידות שמציעה אחריות לכל החיים על ההשתלה.

 

במשך שנתיים שורק יצאה למסע לימודים, היכרות ומחקר בטורקיה, בירת השתלות השיער העולמית כדי להביא את הטכנולוגיה פורצת הדרך הזאת, ברמה הגבוהה ביותר שלה לישראל, בירת המתקרחים העולמית.  

 

את המסע היא עשתה מתוך תחושת אחריות על האסתטיקה והנפש של גבר הישראלי, תוך שהיא הופכת את הקליניקה שלה ל"ריץ' קרלטון" של השתלות השיער, עם רופאים מומחים לתחום, ארוחות צהרים מפנקות וחדר טיפולים באווירת ספא לחוויה ברמה אחרת, בדרך להשבת הנעורים והשיער השופע. 

 

לא רק זה, הפקידות שעובדות במרכז הישראלי להשתלות שיער מעידות שבמקרים רבים רות בעצמה מרימה את הטלפון כאשר לקוחות מתקשרים, וכל זה מתוך מחויבות אמיתית ויחס אישי של מחלקת ביזנס באל-על. 

 
 
 
לפני-אחרי-מתוקן.png

רות שורק: "להחזיר לגברים את העוצמה שהייתה להם ולתת להם להרגיש הכי טוב שיש"

החדשות החמות

הנקראות ביותר

קמפיין-תפעול.jpg

האמת רות, ממה שאני שמעתי הדעה הרווחת היא שבישראל לא מבצעים טוב השתלות שיער. איך את יכולה להוכיח אחרת?

 

״זאת שאלה מצוינת, ואני שמחה שאתה מתחיל דווקא איתה. תראה, עד היום זאת בהחלט הייתה האמת. רק הרופאים הבכירים ביותר בטורקיה ידעו כיצד לבצע את ההשתלה בצורה כזאת שבאמת תביא תוצאות מרשימות שאי אפשר להתכחש אליהן. אותם רופאים החזיקו את הידע ה'סודי' כיצד להשתיל כמות זקיקים גדולה פי כמה ממה שהשתילו רופאים אחרים שביצעו השתלות בארץ או במקומות אחרים בעולם. 

 

אישית, חקרתי במשך שנתיים בטורקיה באת מיטב הרופאים הבכירים ביותר בעולם השתלות השיער והצלחתי להשתחל ולהשיג את הרופאים הטובים והיקרים ביותר, עם השם המוכח, הניסיון והתוצאות המובילות בעולם כדי שיכשירו את רופאי המרכז הישראליים, הכשרה עם תעודות מקצועיות והכל, כך שיוכלו גם הם להגיע לרמה של 6,000 זקיקי שיער בהשתלה - מה שיוצר מראה צפוף, טבעי ומרשים.

 

רק לשם המחשה, אפילו מטופלים שביצעו את השתלה יוקרתית בטורקיה, באו לעשות תיקונים להשתלה שלהם כאן אצלנו במרכז הישראלי להשתלות שיער, כי לא היו מרוצים מהתוצאות הקודמות שלהם. תבין, בטורקיה היום רק הטכנאים מבצעים את ההשתלה בפועל, וממש לא הרופאים עצמם. כיוון שבדומה לטיפולי שיניים מסוימים גם ההשתלה לא מחייבת ביצוע של רופא, לכן אותם רופאים בכירים מעבירים את השרביט לטכנאים שלהם וככה הם עושים עבורם את העבודה. 

 

זה כמו שתקנה מרצדס ויתנו לך אופניים. אתה משלם עבור הטוב ביותר כביכול, אבל בשורה התחתונה אתה לא מקבל אותו בפועל. במרכז הישראלי להשתלות שיער אין דבר כזה! רק הרופאים הבכירים מבצעים את ההשתלה, רק אדם שלפני השם שלו יש ״ד״ר״ יגע לך בקרקפת, ואני לא אאפשר משהו אחר פחות מזה. 

 

מעבר לכך, כאן אצלנו יש לך מה שאנחנו אוהבים לכנות 'אבא ואמא'. תראה, בטורקיה לא רק שלא מבינים מה אתה אומר, ופערי שפה ושגיאות בהבנה גורמים לתקלות… זה גם שאין לך עם מי לדבר כשאתה מגיע בחזרה לארץ. אתה לבד, אין את מי לשאול שאלות, להתייעץ, לקבל הנחיות וליווי אנושי ברגעים המלחיצים. 

 

לעומת זאת כאן יש לך ליווי אנושי צמוד בכל זמן נתון. לפני ההשתלה יש לך מלווה צמודה שבודקת לגביך את כל הפרטים, מבררת את המצב הרפואי שלך ואת ההעדפות האישיות שלך, בהשתלה עצמה אתה מצוי בידיהם הבטוחות של הרופאים המוסמכים שלנו, תוך שמלווה של המרכז דואגת שבכל רגע נתון יהיה לך הכי נוח שיש, עד הרמה של המעלה של המזגן והערוץ בטלוויזיה. 

 

גם אחרי ההשתלה אנחנו לא עוזבים אותך, מבצעים מעקב שוטף, רואים את התוצאות ומפקחים כל הדרך עד שאתה רואה את פלומת השיער הראשונה מכסה לך יפה את הקרחת. אנחנו איתך, יד ביד, בכל שלב בתהליך (ולאורך כל החיים, כי יש אחריות!) כדי שתמיד תדע מה לעשות, תמיד תהיה רגוע ותמיד תרגיש נקי מדאגות לגבי מה שקורה על הראש שלך. הגיוני בסך הכל לא?״

 
 
 
קליניקה.png

רות שורק: "אין סיבה שהשתלת שיער לא תהיה אקסלוסיבית כמו ספא מפנק במלון 5 כוכבים"

לגמרי. מהבחינה הזאת הרגעת אותי אני חייב לציין, אבל מצד שני מה עושים עם הכאבים? השתלה על הקרקפת נשמע כמו משהו כואב מאוד! 

 

״אז בוא תשמע, אני מתחייבת כאן קבל עם ועדה שאצלנו במרכז הישראלי להשתלות שיער אין כאבים בכלל!״

 

איך את יכולה להבטיח שלא יהיו כאבים?! 

 

״אז בוא תשמע דבר נוסף, אצלנו בקליניקה עושים משהו שלא מבצעים במקומות אחרים בעולם… אנחנו בעצם עושים למטופל 2 זריקות. הזריקה הראשונה היא זריקה שנקראת 'זריקת אלחוש'. הזריקה הזאת, תפקידה למנוע את הכאב של הזריקה השנייה שהולכת להגיע ולפעמים היא מאוד לא נעימה. 

 

הזריקה הראשונה היא זריקה שלא מרגישים, אם אתה לא מסתכל עליה אתה אפילו לא יודע שהיא התקיימה, והיא פועלת מהר מאוד ככה שאפילו לא תרגיש את ״זריקת ההרדמה המקומית״ שמגיעה אחריה. ככה אנחנו מסוגלים להבטיח לך שבשום פנים ואופן אתה לא תרגיש כאב. חד וחלק. האזור יהיה מורדם לחלוטין. 

 

אגב, נקודה חשובה נוספת, אף מטופל מכל מאות המטופלים שעברו ועוברים תחת ידינו מדי יום מעולם לא התלונן על כאבים. לכן זאת הבטחה שלנו ב-100%, ולמעשה אתה גם יכול לדבר עם מטופלי עבר שמתארים את החוויה, כחוויה המושלמת. דמיין את זה, אתה רואה כל היום טלוויזיה בכיף, מקבל את כל הפינוקים ועובר את התהליך בלי להיות מוטרד לרגע.״

 
 

בלי כאבים זה בהחלט משמח, עכשיו רק נשאר להבין איך עובד כל התהליך צעד אחר צעד? 

 

״קודם כל לפני שנכנס לעומק אתה חייב להבין שזה בסך הכל תהליך מאוד פשוט, הרבה אנשים מכובדים ומבוגרים מאוד עוברים את התהליך עם תוצאות נהדרות והכל עובר חלק. עכשיו, ברגע שקיבלת את ההחלטה, מתחילים 7 שלבים פשוטים שברגע שהם נגמרים, אתה מגשים את החלום בין אם זה הביטחון לגשת לנשים בקלות, לגרום לזוגיות להשתפר, להצטלם בביטחון ולצאת לכל מקום בגאווה.

 

השלב ה-1 הוא שלב פגישת ייעוץ. בשלב הזה, אני או אחד מנציגי המרכז יושבים איתך ומסבירים לך איך מתבצעת ההשתלה וכל התהליך. לאחר מכן, במהלך הפגישה מומחים יושבים ומבצעים בדיקות אבחון כדי לוודא שאכן יש לך 'אזור תורם' מספיק טוב עבור ההשתלה, שזה האזור ממנו לוקחים זקיקים להשתלה. 

 

לאחר מכן, אותם מומחים מבצעים בדיקה רפואית מקיפה כדי לוודא שמבחינה בריאותית הגוף שלך בסדר ומסוגל לעבור השתלה. ולבסוף, אתה מקבל מספר טלפון נייד שאליו אתה יכול להתקשר בכל שלב בתהליך כדי לקבל ליווי אנושי צמוד ואישי שיתן לך תשובה, הסבר ותמיכה לכל שאלה, דאגה, תקלה או חשש. אנחנו כאן בשבילך ומבחינתנו השלווה שלך היא במקום הראשון בכל התהליך. כמובן שגם קובעים לך תאריך השתלה ומתקדמים לשלב הבא.

 

השלב ה-2 הוא בעצם תהליך של 3 ימים לפני ההשתלה. המטופל מקבל שיחת הסבר בה אנחנו מודיעים לו שיום לפני ההשתלה וביום ההשתלה עצמו אסור לו לשתות אלכוהול או קפה ועוד כמה הסברים חשובים נוספים כדי שיגיע מוכן ליום הגדול. 

 

השלב ה-3 הוא שלב ההשתלה. בשלב הזה מגיע המטופל לקליניקה מוקדם בבוקר כיוון שהשתלה שמתחילה כבר ב-7:30 בבוקר. ממש בתחילה הדרך, הרופא המטפל משרטט למטופל את השיער ונקודות ההשתלה כך שהמטופל רואה בדיוק איפה הולך להיות שיער ואיך התוצאה בעתיד המאוד קרוב.

 
 
 

בתמונה: רופא מומחה של המרכז הישראלי להשתלות שיער, משרטט נקודות בדיוק קפדני על ראש מטופל.

ב-12:30 ישנה הפסקה לארוחת צהריים כיד המלך (כמו במלון 5 כוכבים), אנחנו מפנקים מכל הלב. כמובן שבמהלך ההשתלה המטופל נמצא בחדר טיפולים מפואר עם טלוויזיה וכל האלמנטים כדי להרגיש נינוח יחד עם צוות של 3 טכנאיות ורופא בכיר שנותנים לו את זריקת האלחוש, לאחר מכן זריקה של הרדמה מקומית ואז מבצעים את ההשתלה. 

 

השלב ה-4 הוא פגישת ביקורת. יומיים לאחר ההשתלה נפגשים כדי להוריד את התחבושות. בפגישה הזאת טכנאית מוסמכת מסבירה למטופל כיצד הוא צריך לחפוף את הראש במקלחת, כיצד לטפל ואיך להתייחס בצורה נכונה לשתילים ב-10 הימים הראשונים שלאחר ההשתלה.

 

השלב ה-5 הוא טיפול prp. בעברית אנחנו מתכוונים להזרקה של פלזמה (חומר שקוף/צהוב שהוא המרכיב העיקרי בדם) כדי לחזק את השתילים ואת שורשי השיער של המטופל. 

 

השלב ה-6, קורה חודש וחצי ההשתלה. בשלב הזה מתחילה להתרחש נשירה הדרגתית באופן טבעי. אין מה לחשוש, זה סימן טוב. 

 

שלב מספר 7, צמיחה מחדש. כחודש לאחר הנשירה של השיער, הוא מתחיל לצמוח מחדש, רק שהפעם הוא צומח עם שורש חזק הרבה יותר. כך הוא ממשיך לצמוח בכל חודש בין 10% ל-20% מהשתילים. למעשה, עד שנה כל השתילים החדשים צומחים ולאחר מכן החלום מתגשם. פשוט וקל. כמו כל המטופלים הקודמים שלנו.״

רות שורק: ״למעשה, עד שנה כל השתילים החדשים צומחים ולאחר מכן החלום מתגשם. פשוט וקל. כמו כל המטופלים הקודמים שלנו״

וואו, מדהים! רות, קודם הזכרת משהו על ״אזור תורם״ למה הכוונה? האם לא כל אחד מתאים להשתלה? 

 

״שאלה נהדרת ידידי, אכן לא כל אחד מתאים להשתלת שיער. אדם שאין לו איזור תורם טוב, כלומר האזור ממנו לוקחים את השתילים, לא יוכל להשתיל את השיער. לצערי, לא פעם ולא פעמיים מגיעים מטופלים לפגישת ייעוץ כשאין להם אזור תורם מספיק טוב, לכן הם לא מתאימים ולא מתחילים את התהליך. 

 

אם אתה לא בטוח ונמצא בספק לגבי האזור התורם שלך, אתה צריך להגיע לשלב הראשוני של פגישה בה אנחנו אומרים לך אם יש לך אזור תורם טוב או לא. לכן, חשוב לקבוע פגישה ראשונית מהר מאוד, ולא לדחות.

 

מצד שני, אם יש לך איזור תורם טוב, ואתה בריא, אין שום דבר נוסף שיכול להפוך אותך ל״לא מתאים״ להשתלה, והדרך לביטחון חזק, מראה אסתטי, צעיר, מושך ומלא עוצמה, מעולם לא הייתה קלה יותר, עם אחריות לכל החיים על השתלת השיער שלך.״

 

אוקיי רות, עשית לי חשק, איך אני מגיע לבדיקה אצלכם לראות כמה אני מתאים להשתלת שיער?

 

״פשוט! להשאיר אצלנו פרטים כדי שנחזור אליך ונדאג לכל התהליך. אנחנו מתקשרים, קובעים איתך את הפגישה ודואגים לכל דבר קטן מהרגע שהשארת פרטים ועד שיש לך בלורית שמחזירה אותך עשור אחורה לפחות. אני ממש אשמח לפגוש אותך וכל אחד מהקוראים שחשוב לו להחזיר לעצמו את הביטחון, האגו הגברי, האסתטיקה והעוצמה שמגיע לו להרגיש. אחרי הכל, לכל אחד מגיע שיער כמו של ג'ון טרבולטה, וכמעט כל אחד יכול להשיג אותו, אז למה לא?״ 

 

כתבות דומות